Půjčovna Smoothie mixér - koktejly, míchané nápoje, freshe z ovoce | Pronájem a půjčovna skákací hrady Vysočina

SMOOTHIE – Profesionální mixér na míchané nápoje

novinka

Ceník půjčovny

Pronájem na 1 den: 850 Kč 1 029 Kč s DPH
Pronájem na celý víkend: 1 400 Kč 1 694 Kč s DPH
Jednorázový poplatek za čištění stroje: 300 Kč 363 Kč s DPH

Rezervujte přes telefon, e-mail nebo formulář

Rezervovat online

  Online rezervace / poptávka

  Podmínky rozvozu atrakcí


  Naše zásady ochrany osobních údajů naleznete zde.

  Pro odeslání formuláře musíte souhlasit se zpracováním osobních údajů.

  Obchodní podmínky: Online rezervace je nezávázná a vždy se potvrzuje po telefonické nebo osobní domluvě.

  Popis atrakce

  Smoothie mixér – profesionální pomocník na výrobu koktejlů, míchaných nápojů a fresh nápojů z čerstvého ovoce a jiných surovin.

  O smoothie slýcháváme poslední dobou stále častěji, a to nejen v souvislosti s příznivým vlivem pro naše zdraví, ale i díky možnosti vytvoření originálních míchaných alkoholických nápojů. Co se skrývá pod názvem smoothie, jak si jej doma připravit a další zajímavosti včetně několika názorných receptů se dozvíte v následujících řádcích.

  Co je smoothie

  Smoothie je mixovaný svěží nápoj, jehož základem je čerstvé ovoce, zelenina nebo jejich kombinace. Šťáva z čerstvě namixovaného ovoce bez přidaného cukru či konzervantů, kterou si můžete připravit sami doma, vám dodá kromě spousty energie i skvělý pocit, jelikož přesně víte, co pijete.  Díky tomuto čistě přírodnímu složení si získalo velkou popularitu například u veganů. Nelze popřít ani jeho příznivý vliv na zdraví díky zdroji vitaminů a dalších pro zdraví prospěšných látek.

  Samozřejmě si své smoothie můžete doplnit o jakoukoliv přísadu dle vaší chuti, takže pravidlo zamítající jakékoliv přidání cukru či něčeho podobného nemusíte brát v potaz. Nenechte se však zlákat tím, že máte rádi všechno ovoce i zeleninu. Způsob „dám tam všechno, co mám rád“ vám místo skvělého nápoje přinese spíše něco podobného, jako je dort od Pejska a Kočičky. V jednoduchosti je krása, síla a také nejlepší chuť.

  Začít den vydatnou snídaní je velmi důležité. Jahodové smoothie s ovesnými vločkami vám dodá potřebnou energii na celý den.

  Často se pro svěžest přidává do mixéru spolu se zbytkem surovin i led. Kromě ledu je možné přidat trochu citronové šťávy, džusu či jogurtu, dále ovesné vločky, kakaové boby nebo například med. Také díky tomu může vzniknout nespočet nejrůznějších kombinací. Vy si můžete vybrat svou oblíbenou a ještě si ji přizpůsobit své chuti.

  Jak připravit smoothie

  Příprava smoothie je velmi jednoduchá. Potřebujete ale mít k dispozici mixér. Vystačíte si i s ručním tyčovým mixérem. Pro opravdu velké příznivce nyní existují i přístroje jako smoothie maker. S námi můžete za každý váš nákup sbírat body, a získat tak pro vaše smoothie některý z mixérů či odšťavňovač značky Guzzini s výraznou slevou.

  Z vybraného ovoce či zeleniny je vhodné předem odstranit slupku, případně použít jen dužinu bez jadérek. Poté jednoduše vložíte všechny ingredience do mixéru nebo v případě tyčového mixéru do nádoby a rozmixujete na pyré. Následně přelijte obsah do skleniček a ihned podávejte. Doporučujeme vám pro osvěžení přidat led již do mixéru, vytvoříte tím skvělou tříšť. Smoothie se ale obejde i bez ledu. Je to jen na vás.

  Kapka historie

  Ve Středomoří se tento vydatný drink konzumuje již několik století. Do doby, než byla vynalezena chladnička a mrazák, byla příprava smoothie závislá na sezónním ovoci a zelenině. Po vynalezení chladničky a mrazáku postupně získávalo na popularitě. Zejména v 60. letech 20. století, kdy se lidé začali více zajímat o zdravou výživu a zdravý způsob života, přišel jeho největší rozmach. Tehdy se ujal i samotný název, který vznikl ze slova „smooth“, což znamená jemný.

  Alkoholické smoothie

  Tato část by měla nadchnout zejména dospělé jedince. Jak jistě víte, alkohol lze přidat prakticky do všech nápojů od vody přes džusy až po čaje a kávy – smoothie nevyjímaje. Do něj přidáváme zejména tvrdý alkohol, který je ovocnou nebo zeleninovou chutí výrazně zjemněn.

  Do smoothie se přidávají obdobné druhy alkoholu jako do míchaných nápojů počínaje vodkou přes bílý rum až po gin, který se například velmi hodí do okurkového smoothie. Fantazii se však meze nekladou, můžete si namíchat vlastní drink dle vaší chuti.

  Naše tipy

  My jsme si pro vás připravili tři tipy na smoothie, která nejsou pouze z ovoce či zeleniny, ale obsahují i něco navíc.

  Nastartovat skvělý den vám pomůže ranní smoothie z jahod, banánů a dvou druhů džusů. Ještě vydatnější snídani získáte po přidání mléka a ovesných vloček, vytvoříte tím jahodové smoothie s ovesnými vločkami. A na závěr jsme si pro vás připravili trochu exotiky v podobě kiwimangového smoothie s kapkou jogurtu.

   

  MKZ Půjčovna - obytné vozy, karavany, mikrobusy, vozíky, boxy a osobní doprava Půjčovna a prodej stavebních strojů Prodej ledu